Napozás kisokos
Újra itt a kánikula, a napokig tartó hőség időszaka! A vakáció, nyaralás és kirándulások közepette sem szabad megfeledkezni a megfelelő védelemről, hiszen ilyenkor kiemelten fontos óvni bőrünket a Nap káros sugarai ellen! Mai blog cikkünkben mutatjuk, hogy melyek a legfontosabb alaptételek, amelyeket a júliusi forróság idején érdemes észben tartani és megfogadni, ha nem szeretnénk rák vörösre sülni és a vakáció hátralévő részét lepirultan, hámló bőrrel tölteni.
Mikor és mennyit?
Talán a legfontosabb kérdés, hogy mikor és mennyi időre feküdjünk ki napozni extrém hőség idején. Köztudott, hogy délelőtt 11 és délután 15 óra között érdemes hanyagolni a napon töltött időt, visszahúzódni az árnyékba. Természetesen vannak helyzetek - főleg egy nyaraláson -, amikor ez nem egészen kivitelezhető.
Fokozatosan növeld a napon töltött órák számát, ne süttesd magad órákon át! Ha lehetőséged van rá, már a nyaralás előtt érdemes egy alapszínt “szerezni”, amivel könnyebben megy a barnulás és kisebb eséllyel égsz le már az első adandó alkalommal, ahogy a Nap sugarai a bőrödet érik.
Napvédők alkalmazása:
Függetlenül attól, hogy mennyi időt töltünk a napon, érdemes minden esetben napvédő krémet alkalmaznunk, és nincs ez másképp akkor sem, ha félig napos, vagy csak árnyékos területen töltjük az időnket, hiszen a Nap felhős égbolt esetén is képes a káros UV sugarak 80%-át a légkörbe bocsátani.
Hogyan segítenek a napvédő krémek?
- Megakadályozza a leégés és a bőrrák kialakulásának lehetőségét.
- A naptej használata csökkentheti a melanoma kialakulásának kockázatát.
- Véd a ráncosodástól, bőrszárazságtól.
Hűsölés kívül-belül:
Nem csupán a napsugarak, de a túlzott felhevülés ellen is védekezni kell! Vonuljunk árnyékba, hűtsük magunkat vízzel, kívül belül, ússzunk és fontos, hogy ne a tűző napon szárítsuk bőrünket. A megfelelő folyadékpótlásról pedig a nyár egyik napján sem szabad megfeledkezni, hiszen a rendkívüli melegben könnyebben párolog szervezetünkből bárminemű folyadék.
Napozás utáni hidratálás:
Bőrünk napvédő alkalmazása mellett is némileg veszít hidratáltságából, amely könnyedén helyreállítható egy napozás utáni hidratáló olajjal. Ilyen például a Coconutoil Bio Napozás Utáni Olaj, amely az Aloe vera, és az avokádó olajnak köszönhetően vitaminokat és antioxidánsokat juttathat a bőrbe, elősegítve annak gyors regenerálódását.
Milyen esetekben kerüld a napozást?
- Amennyiben sok anyajegy található a testeden, alapvetően jobban kerülendő a napozás.
- Daganatos betegségek esetén, vagy autoimmun betegség esetén sem ajánlott túl sok időt közvetlen napsütésben eltölteni.
- Smink, parfüm viselése mellett, hiszen a kozmetikumok “beleéghetnek” a bőrödbe.
- Fényérzékenység, bőrkiütés, pigmenthiány esetén.
- Extra odafigyelés szükséges a Napon töltött időt nézve várandós kismamák esetén.
Napozz biztonságosan és tudatosan! Ehhez válaszd az Ecohaztartas.hu termékeit, hogy élvezni tudd a napbarnított bőröd szépségét!